Hakkımızda

HAKKIMIZDA

              2002 yılından bu tarihe kadar Ankara Barosu’na kayıtlı serbest avukat olarak mesleklerini ayrı ayrı icra eden Av. Hatice Yıldız ve Av. Ali Eroğlu güçlerini birleştirme kararı alarak 2017 yılında Yıldız&Eroğlu Hukuk Bürosunu kurmuşlardır. Büromuz, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku başta olmak üzere, Ticaret Hukuku, Ceza Hukuku,İş Hukuku, İcra-iflas Hukuku,  ve Aile Hukuku alanlarında faaliyet göstermektedir. Yıldız Hukuk Bürosu ve Eroğlu Hukuk Bürosu’nun birleşmesiyle bir araya gelen güçlü kadrosu ile gerek yurt içi gerekse yurt dışı müvekkillerine titiz ve kaliteli hizmet verme prensibini benimsemiştir. Yıldız&Eroğlu Hukuk Ailesi, benimsediği prensipler ışığında müvekkillerine hizmet vermeye devam edecektir.

 

KURUCU Av. HATİCE YILDIZ

 

Yıldız&Eroğlu Hukuk Bürosu’nun kurucularından Av. Hatice Yıldız, 1975 Ankara doğumludur. 1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmasına müteakip 1999 yılında Ankara Barosu’nda stajını tamamlamıştır.

Meslekte branşlaşmanın gerekliliğine inanarak Fikri Mülkiyet Hukuku alanında çalışmalar yapmıştır. Türk Patent Enstitüsünce yapılan sınavlar neticesinde Marka-Patent vekilliği ile Avrupa Patent Vekilliği belgelerini almıştır. Türkiye’de yapılan ilk Arabuluculuk sınavında başarılı olarak Arabuluculuk sertifikasını almıştır. Halen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Tezli Özel Hukuk Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümü öğrencisidir. 

Fikri Mülkiyet Hukuku, Marka-Patent Hukuku, Ceza Hukuk ve  Ticaret Hukuku, alanlarında uzmanlaşmış olup yoğunlukla bu alanlarda faaliyet göstermektedir.

Aynı zamanda Marka&Patent vekili olarak TPMK ve WİPO nezdinde marka-patent-tasarım tescil başvuruları başta olmak üzere tüm süreçleri takip faaliyeti göstermektedir.  

 

KURUCU Av. ALİ EROĞLU

 

 

Yıldız&Eroğlu Hukuk Bürosu’nun kurucularından Av. Ali Eroğlu, 1973 Ankara doğumludur. 1999 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmasına müteakip 2000 yılında Ankara Barosu’nda stajını tamamlamıştır.

2002 yılında Eroğlu Hukuk Bürosu’nu kurmuş olup, aktif olarak İcra Hukuku, Ticaret Hukuku, Ceza Hukuku ve Aile Hukuku alanlarında faaliyet göstermiştir. Türkiye’de yapılan ilk Arabuluculuk sınavında başarılı olarak Arabuluculuk sertifikasını almıştır. Halen hukuki danışmanlık ve Arabuluculuk hizmeti vermektedir.

 

 

 

 

 

ASİSTAN/FİRDEVS ERÇOBAN

 

 

 

 

 

Test

Form Gönderimi

Tamam

YILDIZ & EROĞLU HUKUK BÜROSU

  • Eskişehir Yolu Mustafa Kemal Mahallesi 2159 Sokak 8-2 Ankara
  • +90 312 232 16 90
  • info@yildizeroglu.com